Podstawowym celem tej książki jest pomoc w podjęciu kluczowych, będących kwestią życia i śmierci decyzji dotyczących dalszego wykorzystywania paliw kopalnych poprzez zaoferowanie tego, czego nasz wrogi energii i wpływowi człowieka na środowisko system wiedzy zaoferować nie jest w stanie: dokonanej z perspektywy wspierania ludzkiego dobrobytu i uwzględniającej pełen kontekst oceny dalszego wykorzystywania tych paliw – zarówno cały zakres negatywnych skutków ubocznych, jak i cały zakres korzyści.
– fragment książki
Przyszłość paliw kopalnych to niezrównane, arcyważne i pełne pasji wezwanie do uświadomienia sobie moralnego i inżynieryjnego imperatywu, by zaakceptować fakt, że nasza cywilizacja zależy od wykorzystywania tych paliw. Jeśli podzielasz pogląd, zgodnie z którym miejsce paliw kopalnych jest na śmietniku historii, jesteś sobie winien zapoznanie się z potężną kontrargumentacją autorstwa jednego z najważniejszych myślicieli naszego pokolenia.
– Saifedean Ammous, ekonomista, autor Standardu Bitcoina i Standardu pieniądza dekretowego
Niewielu wysuwa silniejsze argumenty moralne za energetyczną obfitością i przeciw energetycznemu ubóstwu niż Alex Epstein. W Przyszłości paliw kopalnych dowodzi on, że powinnyśmy być sceptyczni wobec utopijnych wizji rychłego odchodzenia od tych paliw – wizje te opierają się bowiem nie tylko na antyludzkim podejściu, ale także na zaprzeczaniu fizyce gęstości energetycznej. Książka Epsteina to lektura obowiązkowa dla każdego, komu zależy na zrozumieniu aktualnej i przyszłej sytuacji energetycznej.
– Michael Shellenberger, autor Apokalipsy nie będzie! i San Fransicko
W debacie na temat klimatu całkowicie ignoruje się powody, dla których wykorzystujemy paliwa kopalne. Alex Epstein przypomina nam, że bogate kraje stać na to, by traktować zielony styl życia jako luksusową modę, ale dla większości świata niezawodna energia jest sprawą życia i śmierci.
– Peter Thiel, przedsiębiorca, inwestor, autor Zero to One
W tych dziwacznych czasach, w których masowy ruch domaga się zdelegalizowania 80 procent naszej podaży energii zapewnianej nam przez paliwa kopalne, Alex Epstein ma odwagę przechadzać się po ulicach Nowego Jorku w koszulce z wielkim napisem „KOCHAM PALIWA KOPALNE”. Ta książka potwierdza słuszność tego hasła. Neutralność węglowa to cywilizacyjne samobójstwo.
– Patrick Moore, współzałożyciel Greenpeace’u
Paliwa kopalne nie są naszym wrogiem – są naszym sprzymierzeńcem. Alex Epstein to oryginalny i odważny myśliciel, który wyjaśnia to lepiej niż ktokolwiek inny. Jeśli zależy ci na tym, by o paliwach kopalnych myśleć w sposób jasny i moralny (a powinno), przeczytaj tę wspaniałą książkę.
– Dennis Prager, autor bestsellerów, współzałożyciel PragerU