Jak życie naśladuje szachy - Garri Kasparow

Dostępność: brak towaru
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 1392
Pin It

Opis

Jeden z najbardziej utalentowanych strategów naszych czasów wyjaśnia, w jaki sposób technika gry szachowej może pomóc w osiąganiu życiowych sukcesów.
W ciągu ponad dwudziestu lat Garry Kasparow był najwyżej cenionym szachistą świata i jest powszechnie uważany za mistrza wszech czasów. Już po upływie dwóch lat od momentu wycofania się z profesjonalnych rozgrywek szachowych dał się poznać jako przywódca opozycji politycznej w Rosji, zdobywając podziw świata z powodu konsekwentnej i nieustraszonej kampanii na rzecz przeprowadzenia w swoim ojczystym kraju wolnych i sprawiedliwych wyborów.
W książce Jak życie naśladuje szachy Kasparow analizuje wnioski wieńczące jego najpierw szachową, a obecnie polityczną karierę, oferując czytelnikom pulsujący życiem zestaw metod osiągania sukcesu dzięki opanowaniu instrumentów pozwalających na prowadzenie tej najstarszej gry świata. Jednocześnie odpowiada na pytania, jak oceniać szanse, przewidywać przyszłość i projektować zwycięskie strategie. Odnosząc się do różnych, decydujących aspektów swojej kariery, w tym również do największych sukcesów i błędów, Kasparow omawia fundamentalne czynniki składające się na proces podejmowania właściwych decyzji, poczynając od praktycznych podstaw strategii, oceny i sztuki subtelniejszego, bardziej zgodnego z ludzką naturą posługiwania się pamięcią, intuicją, wyobraźnią, a nawet fantazją. Niezależnie od tego, czy opisuje swoją własną filozofię „przewagi atakującego”, czy też sposoby, którymi posłużył się, rozwijając własny styl, Kasparow tłumaczy i naświetla istotę strategicznych oraz emocjonalnych umiejętności, które może w sobie rozwinąć i udoskonalić każdy, kto tylko pragnie realizować swoje zamierzenia na wyższym poziomie. Posługując się przykładami zaczerpniętymi z bieżących wydarzeń w dziedzinie sportu, historii wojskowości, polityki, biznesu i literatury, Kasparow pokazuje, jak osiągać sukcesy dzięki nieustannemu zadawaniu sobie pytań, rozpoznawaniu wzorców myślenia i postępowania, minimalizowaniu stanów rozproszenia uwagi oraz zrozumieniu poszczególnych faz prowadzonej przez nas gry – mówi też, jak możemy naprawdę wydajnie działać, pozwalając zarazem rozkwitać własnej wyobraźni.
W epilogu Kasparow wyjaśnia, w jaki sposób rozwinął swoją strategię polityczną w oparciu o wnioski, do których doszedł w swoim życiu arcymistrza szachownicy. Mówi, iż próba tchnięcia energii w ruch anty-putinowski przypominała „przystąpienie do biegnącej już partii szachów ze świadomością, iż wchodzący do gry jest bliski mata w każdym możliwym wariancie”. Za pomocą szachowych narzędzi Kasparow opisuje projektowanie i realizację kreatywnych strategii.
Inspirująca, głęboko inteligentna, łącząca biznesowy punkt widzenia ze wspomnieniami osobistymi książka Jak życie naśladuje szachy umożliwia nam niezwykle pożyteczne wniknięcie w sekrety jednego z największych i najbardziej innowacyjnych myślicieli współczesnych nam czasów.

Publikacja książki byłego mistrza świata w szachach i opozycjonisty Garriego Kasparowa została odroczona, o co autor wini Kreml – piszą we wtorek agencje. Książka „Jak życie naśladuje szachy” została już wydana za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii, i miała się ukazać w tym roku w Rosji, lecz wydawnictwo Eksmo poinformowało o opóźnieniu.

„To oczywiste, że ktoś pragnie uniemożliwić opozycji wszelkie kanały łączności z obywatelami Rosji” – powiedział Kasparow. Były szachowy mistrz jest szefem opozycyjnego Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego (OGF), który współtworzy antykremlowską koalicję zarzucającą prezydentowi Władimirowi Putinowi łamanie wolności demokratycznych.
Wydawnictwo Eksmo utrzymuje, że publikację odroczono z powodów technicznych, bowiem wygasł poprzedni kontrakt i należy podpisać nowy. „Trudno nam zrozumieć, dlaczego zwykła sprawa techniczna wywołała pragnienie doszukiwania się politycznych podtekstów” – napisał wydawca w oświadczeniu przesłanym agencji Reuters.
„Nie chcielibyśmy mniemać, że Kasparow chce w ten sposób przyciągnąć uwagę” – dodał. Mimo międzynarodowej sławy, Garri Kasparow jest, jak pisze Reuters, marginalną postacią na rosyjskiej scenie politycznej. Większość wyborców popiera w dalszym ciągu prezydenta Putina, którego rządom przypisują wzrost gospodarczy i stabilność polityczną.

Autor: Garri Kasparow
Kategoria: Biografie
Oryginalny tytuł: How Life Imitates Chess: Making the Right Moves, from the Board to the Boardroom
Tłumaczenie: Krzysztof Węgrzecki
ISBN: 83-89812-51-3
Strony: 295

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl