Pieniądze są sexy - Fryderyk Karzełek

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 1331
Pin It

Opis

Jak poruszać się w Świecie, w którym rządzi pieniądz?

Autor książki „Pieniądze są sexy”, Fryderyk Karzełek, rozpoczyna swój niemal 300 stronicowy poradnik autobiograficzny, słowami: „Pieniądze szczęścia nie dają; pieniądze psują charakter; bogactwo sprawia, że ludzie stają się samotni; bogaci nie mogą spokojnie spać; bogactwo można zdobyć tylko kosztem rodziny; zbyt dużo pieniędzy prowadzi do zwyrodnienia; a tak w ogóle to, jak wszyscy wiemy, pierwszy milion trzeba ukraść.” Umyślnie, prowokacyjnie przywołuje te utarte w społeczeństwie stwierdzenia – po to tylko, by udowodnić, że nie są one prawdziwe. Ba! Autor sugeruje, że jest wręcz odwrotnie – to bieda jest główną przyczyną wszelkiego zła. To ona prowadzi do kradzieży i innych przestępstw, zazdrości, zawiści, zgorzknienia, niezadowolenia z życia. Pieniądze same w sobie zdaniem Karzełka nie są ani niczym dobrym, ani niczym złym – wszystko zależy od nas, jakie przywiązujemy do nich znaczenie i ładunek emocjonalny, czy uczynimy z nich narzędzie – czy obiekt czci. Natomiast sam ich nadmiar czy obfitość nie jest zdaniem autora niczym nagannym moralnie. W swoim poradniku autor zadaje dużo pytań o sferę psychologiczną bogacenia się.

Nikt nie rodzi się Wilkiem z Wall Street, nie o taką zresztą filozofię funkcjonowania na rynkach finansowych nam chodzi. Powinniśmy jednak we własnym, dobrze pojętym interesie posiąść elementarną wiedzę, jak poruszać się w meandrach świata, w którym rządzi pieniądz. Stad właśnie „10 kroków”, które pomogą nam w tej podróży. W końcu jeśli wybieramy się w drogę i zamierzamy bez problemów dotrzeć do celu, to przedtem sięgamy po mapę, na której wytyczamy trasę przebiegającą przez kilka kluczowych punktów.

Co mówią o książce inni:

Na pozór to jeden z licznych poradników pokazujących, co trzeba robić, żeby stać się bogatym. Ale tylko na pozór, bo pisząc o zdobywaniu pieniędzy, autor jednocześnie pokazuje, że nie da się być w pełni szczęśliwym bez równomiernego rozwoju osobowości. (...) Jestem przekonany, że wiara w siebie zrodzona po przeczytaniu tej książki będzie sprzyjała takiemu szczęściu.

- Piotr KUCZYŃSKI główny analityk, Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o.

Eksperci od finansów i biznesu mają na zarobienie dużych pieniędzy mnóstwo sposobów. Tylko jak je potem wdrożyć w życie? A to już kwestia naszej psychiki: rozwiązania wewnętrznych konfliktów, pozbycia się niesprzyjających przekonań, znalezienia motywacji. Ta książka porusza istotne psychologiczne wątki związane z pieniędzmi, jej lektura może więc naprawdę zmienić nasze finansowe życie.

- Mateusz OSTROWSKI psychoterapeuta prowadzący warsztaty o psychologii pieniądza

Czego nam więc dzisiaj potrzeba, aby nie dać się pokonać biedzie, a zarazem nie rozpłynąć się w zglobalizowanym świecie budowanym przez emigrantów? Odpowiem: musimy nauczyć się być Polakiem, któremu polskość nie utożsamia się z biedą, ale z zamożnością. To wcale nie jest proste, lecz sądzę, że książka ta ma szansę nam w tym pomóc. A może nazbyt poważnie traktuję problemy, o których pisze Autor? Ani przez chwilę, bo drogę do finansowej niezależności musimy znaleźć bez potrzeby ucznia się angielskiego.

- Witold MODZELEWSKI profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Studiów Podatkowych, wiceminister finansów w latach 1992-1996

To jak charyzmatycznym mówcą jest Fryderyk Karzełek, można zobaczyć oglądając jedno z jego licznych wystąpień:

Oraz wywiad:

;feature=youtu.be

Dane techniczne

Rok wydania 2015
Wydawnictwo Heksagon
Autor Fryderyk Karzełek
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Stron 268

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl